|  | 

Del villaggio Ibicko

Początek nauki

Początek nauki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nauka99.jpgPierwsze lata w szkole są niezwykle ważne i decydujące. To w tym właśnie czasie młody człowiek po raz pierwszy styka się z nauczaniem szkolnym. To teraz spotyka się ze swoim pierwszym nauczycielem i pierwszymi zadaniami domowymi. To bardzo ważne i ciekawe doświadczenie, które bardzo mocno procentuje potem na przyszłość. Trzeba więc zadbać, żeby było to doświadczenie, jak najlepsze.
To, jak dziecko czuje się w pierwszym roku nauki zaprocentuje w kolejnych latach. Mało tego, to jakie wrażenie zrobi na nim nauczyciel, to również będzie skutkowało w przyszłości, fascynacją nauczycielem, albo niechęcią do niego, strachem i obawą przed jakimkolwiek kontaktem.
Ważne, żeby dziecko miało dobre doświadczenia, żeby dobre skojarzenia mu się zbudowały po tych pierwszych latach. Oczywiście i tak nie wiadomo, jak się wszystko potoczy, jak dziecko podejdzie do nauki, ale mimo wszystko, warto tworzyć mu jak najlepsze podstawy. Dzięki nim, z pewnością, dajemy dzieciom lepszy początek i lepszy start na ich naukowej drodze.

Starsze artykuły o edukacji:

poczatek-nauki

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Ja realne, a ja idealne

    Ja realne, a ja idealne

    Ja realne, a ja idealne Wśród ludzi i zadań. Samowiedza pełni ponadto różnorodne funkcje w działaniach przedmiotowych i w układach interpersonalnych. Wiedza o sobie wpływa na wybór i wykonywanie zadań zawodowych i osobistych. Duże znaczenie w tym procesie ma poczucie osobistej skuteczności, które omówiłem poprzednio. Dzięki niemu jednostka może wybierać zadania, które odpowiadają jej umiejętnościom

  • Lewiatan Izbicko

    Lewiatan Izbicko

    Praca w szkole Każdy z nas marzył za dziecka o innym typie pracy. Niektórzy chcieli polecieć w kosmos i odkrywać odległe galaktyki, inni pozostać bliżej ziemi. Takim przykładem może być nauczyciel. Tak, niektóre dzieci chcą, by szkoła stała się dla nich drugim domem, więc nie mogą jej opuścić, gdy dorosną i dlatego planują tak zostać,