|  | 

Gmina Izbicko

Pierończyk Izbicko

Pierończyk Izbicko
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

Lekcja historii

Każdy z nas miał swoje ulubione zajęcia za czasów szkolnych. Dla niektórych była to właśnie historia. Pamiętamy ten świat, który roztaczał przed nami nasz historyk. Niemal widzieliśmy rycerzy kroczących między ławkami i zmierzających na bitwę. Widzieliśmy te damy tańczące na królewskich ucztach w towarzystwie swoich ukochanych mężczyzn. Ta szkoła to było jedno z naszych ulubionych miejsc w naszym młodym życiu. A te lekcje nie można było porównać z niczym innym. Izbicko to naprawdę niesamowite miejsce. Czasami historyk zabierał nas do pobliskiego parku, a dzielni powstańcy towarzyszyli nam w trakcie drogi. Widzieliśmy, jak ukrywają się za drzewami, unikając kul przeciwnika, który próbował ich dorwać. Potem sami strzelali, ginęli ofiarnie, ale się nie poddawali. Chcieli zwyciężyć, to był ich cel. Lekcje historii to były nasze ulubione zajęcia. Żałujemy, że już nie ma nas w szkole, bo chętnie jeszcze raz posłuchalibyśmy tych opowieści, by dowiedzieć się jak najwięcej o tym, co działo się w przeszłości.

Starsze artykuły o edukacji:

pieronczyk-izbicko

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Jak wychowywać zdolne dziecko

    Jak wychowywać zdolne dziecko

    Jak wychowywać zdolne dziecko Kiedyś opisana jako „absolutyzm poskramiany przez zamach”. Analogicznie, system szkolnictwa na Zachodzie możemy określić jako „absolutyzm poskramiany przez niekompetencje”! Zbyt wiele szkół spełnia rolę taśmy przenośnikowej wobec umysłów, przetwarzając najbystrzejsze i najlepsze z nich w papkę egzaminacyjną, biorąc inteligentne 5-łatki z jednego końca i czyniąc wszystko, aby po dziesięciu (lub więcej)

  • Full wypas Izbicko

    Full wypas Izbicko

    Idealna spokojna miejscowość Szukasz idealnego miejsca na budowę wymarzonego domu? Marzysz o małym domku w zacisznym, spokojnym miejscu, najlepiej w wiejskim otoczeniu? Twoja praca pozwala ci na dużą swobodę w wyborze miejsca pracy bo jesteś freelancerem? Może warto pomyśleć o kupnie działki i budowie domu gdzieś w województwie opolskim. To idealne miejsce dla ludzi, którzy