|  | 

Gmina Izbicko

Inteligencja emocjonalna

Inteligencja emocjonalna
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

W obecnych czasach coraz częściej możemy przeczytać lub usłyszeć o inteligencji emocjonalnej. Wiele osób zaczyna, więc zastanawiać się, czym tak naprawdę jest inteligencja emocjonalna?

Otóż składa się na nią cały szereg umiejętności, które sprawiają, że dana osoba dobrze funkcjonuje w swoim środowisku, odnosi sukcesy osobiste i zawodowe. Okazuje się, że nie wystarczy posiadać rozległą wiedzę teoretyczną, aby odnosić sukcesy. Najlepiej radzą sobie te osoby, które odznaczają się odpowiednim poziomem samooceny, są otwarte na nowe kontakty, mają motywację i samodyscyplinę, które pomagają im nabywać coraz to nowe umiejętności.

O powodzeniu życiowym w dużej mierze decyduje umiejętność funkcjonowania w społeczeństwie i tutaj właśnie przydają się takie cechy jak empatia i tolerancja. Każdy, kto chce rozwijać swoją inteligencję emocjonalną musi pracować nad sobą, w tym przede wszystkim nad rozwojem osobistym. Ważną jego składową jest odpowiednia organizacja czasu, umiejętność odróżniania rzeczy ważnych od mniej istotnych, co w dużej mierze decyduje o powodzeniu w życiu zawodowym.

Poziom takiej inteligencji można zmierzyć przy pomocy różnych testów na inteligencję emocjonalną. Czytając ich interpretacje można bardzo szybko zorientować się, które obszary wymagają poprawy.

inteligencja-emocjonalna

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Jak wychowywać zdolne dziecko

    Jak wychowywać zdolne dziecko

    Jak wychowywać zdolne dziecko Kiedyś opisana jako „absolutyzm poskramiany przez zamach”. Analogicznie, system szkolnictwa na Zachodzie możemy określić jako „absolutyzm poskramiany przez niekompetencje”! Zbyt wiele szkół spełnia rolę taśmy przenośnikowej wobec umysłów, przetwarzając najbystrzejsze i najlepsze z nich w papkę egzaminacyjną, biorąc inteligentne 5-łatki z jednego końca i czyniąc wszystko, aby po dziesięciu (lub więcej)

  • Pierończyk Izbicko

    Pierończyk Izbicko

    Lekcja historii Każdy z nas miał swoje ulubione zajęcia za czasów szkolnych. Dla niektórych była to właśnie historia. Pamiętamy ten świat, który roztaczał przed nami nasz historyk. Niemal widzieliśmy rycerzy kroczących między ławkami i zmierzających na bitwę. Widzieliśmy te damy tańczące na królewskich ucztach w towarzystwie swoich ukochanych mężczyzn. Ta szkoła to było jedno z